דרגון בול זי

דרגון בול Z (ביפנית: ドラゴンボール, באנגלית: Dragon Ball Z) היא סדרת אנימה טלוויזיונית ומאנגה יפנית המופקת על ידי חברת טואי אנימציה. היא סדרת-המשך לאנימה "דרגון בול" המבוססת על מאנגה באותו השם, נוצרה על ידי אקירה טוריאמה. "דרגון בול זי" שודרה ביפן בערוץ הטלוויזיה Fuji TV בשנים 1989–1996.

הסדרה זכתה לפופולריות רבה בקרב צעירים ביפן, בארצות הברית, בישראל, ואף ברחבי העולם. לאחר פרסום הסדרה נוצרו המוני פריטים למעריצים מתוך יקום הסדרה כולל 17 סרטים (שרובם דובבו לעברית) ו-148 משחקי וידאו, רבים מהם יוצאים רק ביפן, וכן שורה של פסקולים מתוך חומר זה. דרגון בול Z נהפך לסמל תרבותי, כולל שידור גרסה מחודשת ומקוצרת של הסדרה שנקראת "דרגון בול קאי". לסדרה היו גם שתי סדרות המשך; דרגון בול GT ששודרה מיד לאחר מכן, ודרגון בול סופר שנוצרה כעשרים שנה לאחר מכן.

דרגון בול זי עוקבת אחרי הרפתקאותיו של סון גוקו שיחד עם חבריו, צריכים להגן על כדור הארץ מפני נבלים הרוצים לכבוש את הכוכב (פריזה ווג'יטה), אנדרואידים (סל) ויצורים אחרים (כגון מאג'ין בו). בעוד שהסדרה המקורית "דרגון בול" עוקבת אחרי התפתחותו גוקו מילדות לנערות, דרגון בול Z היא המשך חייו הבוגרים, ועוקבת באותו זמן גם אחרי חיי בניו, גוטן וגוהאן כמו גם אחר התפתחות יריביו פיקולו ווג'יטה מאויבים לבעלי ברית.